Bitirdiniz beni lodos ve poyraz

Allah insanı rüzgarla terbiye etmesin.

Kış vakti bu kadar rüzgara maruz kalmadım. İnsanın kafasını sokacak bir atölyesi olmayınca lodosa poyraza mahkum oluyor. Koca bahar herhangi bir pazar günü sakin bir hava yakalayamadım. Sadece bankımızı bitirebildik.

Bizim Hanım çatı katındaki kütüphaneleri alt katlara alınca bana atölye mekanı çıktı. Aslında hala zaman zaman bahçede boş bir 4×5 metrelik bir alan ararken bulabilirsiniz beni. Ama yok ve ben artık göçebe marangozluk yapamayacağıma kanaat getirdim.

Çatı katı benim entelektüel vaham olacaktı, ilk plana göre ama heyhat! Simdi plan çatı katındaki terası önce pergole ile sonra kayar pencerelerle kapatmak. Pis işler terasta, diğerleri canım kitaplarımın arasında içeride yapılacak.

Teras 3.60×2.00 metre. 2,500 liraya, bahçedeki verandamızın pergolesini de yapan usta ile anlaştık. On güne bitirecek. Ben de sevgili “çalışma arkadaşım” Black and Decker tezgahımı, ufak tefek edevatımı ve zımparalarımı alıp çatıya çıkacağım.

İlk iş olarak teras için taş gibi bir çalışma masası yapacagım. Üzerinde el rendemi kullanabileceğim, istediğim gibi abanabileceğim ama milim oynamayacak bir masa.
Karım benim daha fazla ortadan kaybolacağımdan endişeli, ben de yazın çatıyı kavuran sıcaktan ve kışın donduran soğuktan endişeliyim.

Bir Cevap Yazın